Cena za godzine pracy ??

Jeśli chcecie zapytać o aktualne stawki, lub chcecie podzielić się informacjami...

Cena za godzine pracy ??

Postprzez L1 lukruś » Czw Gru 11, 2008 9:43 pm

Tak od jakiegoś czasu z kolegami z branży coraz częściej tylko oglądam roboty a wykonują je inne firmy/osoby

I tak się zastanawialiśmy dziś przy małym bro, widząc jak ktoś przebił i tak trochę niedoszacowaną robótkę, za ile Ci ludzie pracują ??

Więc pytanie ilu z Was pracuje za mniej niż 30 zł netto za h dla klienta docelowego ??
Przy założeniu ze pracuje się około 6 do 8 godzin i nie dolicza dojazdu .

Sam odpowiem że raczej nie wykonuje prac za mniej niż 40 zł/h netto za pracownika i jeżeli usługa trwa mniej niż 4 godziny doliczamy za dojazd.
No i oczywiście jeżeli w pracy stosujemy wyciągarki, wiertnice, młoty itp. to za to też coś doliczamy
... i owoc żywota twojego je ZUS
L1 lukruś

Miejscowość: wawka

Re: Cena za godzine pracy ??

Postprzez admin » Pią Gru 12, 2008 9:34 pm

Mam podobne doświadczenia. Nie ukrywam, że popłynąłem na kilku robotach w zeszłym roku i staram się być bardzoooo ostrożny. W tym roku zrobiłem tylko dwie duże, za to dobrze na nich wyszedłem.
Jesli chodzi o stawki to wiadomo, zależy co się robi. Ja głównie specjalizuje się w antykorozji, minimum za dniówkę muszę mieć 400 zł na rękę, ale dotyczy to zajęć raczej mało skomplikowanych no i 8-10 godzin dziennie nie więcej.
admin
Administrator

Postprzez L1 lukruś » Sob Gru 13, 2008 12:52 am

My przez pomyłkę w obliczeniach nie policzyliśmy wynajmu agregatu , i tak nam wyszło ze dalismy oferte co dawała około 23 do 27 netto a i tak nie bylismy najtańsi

i to nas zdziwiło bo liczyliśmy że inni dają kilka zł mniej niż my, a tu zonk ......
L1 lukruś

Postprzez tata » Sob Sty 17, 2009 11:44 pm

Witam. Macie rację koledzy, stawki przez niektóre firmy są bardzo zaniżane. Istnieją firmy , które zatrudniają świeżych ludzi z małym doświadczeniem i oferują stawki od 12 do 18 złotych za godzinę pracy. Muszę się przyznać do tego , iż sam pracuję za 20 na godzinę i jestem wkurzony, zwłaszcza że dowiedziałem się że mój szefunio nie odprowadza za mnie nawet najniższej stawki na ZUS. Człowiek pracuje całe tygodnie poza domem i jeszcze tak go w konia robią.
Nawiasem jak ktoś ma robotę dla faceta z doświadczeniem za przyzwoite pieniądze to niech da znać.
Odnośnie antykorozji , stawka 400 za np. piaskowanie na kominie H-120 jest do przyjęcia, oczywiście firma musi doliczyć koszty agregatu, piasku i sprzętu do piaskowania. Dzień piaskowania dla firmy to minimum 1000. POZDRAWIAM
tata

Postprzez robertwyl » Sob Sty 31, 2009 6:22 pm

TREE WORKER. ile wynosi w Polsce dniówka pracując na linkach przy drzewach? zastanawiam się i szukam, bo sam jestem tree worker`em. za jaką kasę nawet nie wejdziecie na dzrzewo?
robertwyl

Postprzez DrzewnyEkspert.pl » Nie Lut 01, 2009 12:19 pm

Ja pracuje wylacznie na drzewach.

"pi razy oko" stawka mojej firmy (dołowy, pojazd, piły i ja) to 1zł/km jazdy + 100 zł za godzinę pracy

zauwazylem, że jesli sie tego trzymam - czyli nie schodzę dużo niżej to wychodzę na swoje dość ładnie

a jesli nie staram się wyrwac duzo powyżej tej stawki to nie mam za dużo odmówień ze względu na cenę

wiec chyba jest przystępna

oby tylko utrzymywac front pracy
DrzewnyEkspert.pl

Miejscowość: Białystok

Postprzez L1 lukruś » Nie Lut 01, 2009 12:37 pm

DrzewnyEkspert.pl napisał(a):Ja pracuje wylacznie na drzewach.

"pi razy oko" stawka mojej firmy (dołowy, pojazd, piły i ja) to 1zł/km jazdy + 100 zł za godzinę pracy

zauwazylem, że jesli sie tego trzymam - czyli nie schodzę dużo niżej to wychodzę na swoje dość ładnie

a jesli nie staram się wyrwac duzo powyżej tej stawki to nie mam za dużo odmówień ze względu na cenę

wiec chyba jest przystępna

oby tylko utrzymywac front pracy

Dokładnie mi i ojcu też wychodzi podobnie, niestety specyfika pracy jest taka że nie robimy na godziny tylko od dzieła, dość często dajemy po prostu cenowe widełki , po prostu na etapie oglądania wyceniamy drzewko -drzewa na cenę od... do ... w zależności jak pójdzie .

Utrzymanie frontu robót to chyba we wszystkich usługach podstawa , zeby mieć popłacone zusy i pracowników
L1 lukruś

Postprzez robertwyl » Nie Lut 01, 2009 3:11 pm

wszystko fajnie kolorowo. ale zastanawiam sie ile powinien zarobić (dniówka) pracownik firmy, który jest tree worker`em. ile jesteście zapłacić swojemu pracownikowi (gdyby był lub jest).
robertwyl

Postprzez fen » Nie Lut 01, 2009 11:17 pm

robertwyl napisał(a):wszystko fajnie kolorowo. ale zastanawiam sie ile powinien zarobić (dniówka) pracownik firmy, który jest tree worker`em. ile jesteście zapłacić swojemu pracownikowi (gdyby był lub jest).

Osobiscie mam awersje do pracy na drzewach z racji smiertelnego wypadku mojego kolegi, dlatego dokladnie nie wiem jak wyglada sprawa w tej branzy ale w innych pracach byloby mi wstyd gdybym zaproponowal komus mniej niz 300zl, oczywiscie nie mowie tu o jakims ekstremalnym haczeniu ze stoperami w uszach, masce na twarzy i pedzlem w zebach ;)
fen

Postprzez Marmoladanek » Wto Lut 03, 2009 9:58 pm

ogolnie pracuje o pule ktora jest za dana robote.. ale jesli naliczane jest godzinoo to mam huj slaba stawke 18zl,, ale praca jest miare blisko domu.. nie wiecie czy gdzies nie szukaja pracownika w obrebie katowic?

pzdr
Marmoladanek

Następna

Wróć do Stawki, ceny...

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości