ceny za mycie

Jeśli chcecie zapytać o aktualne stawki, lub chcecie podzielić się informacjami...

ceny za mycie

Postprzez lesny_83 » Sob Cze 21, 2008 11:40 pm

w zwiazku z zapytaniem na brytanie o ceny za mycie chcialbym sie uzewnetrznic tutaj i jakos przeniesc dyskusje w otpowiednie miejsce:
witam
wiekszosc cymbalow bierze po 2-3 zl i dla ludzi daje po 1 do 2 zl
ale np ekipy myjace w takich molochach jak impel dostaja 3 razy tyle za zwykle mycie okien od srodka wiec radze sie zastanowic nad swoja stawka za prace gdzie sie wisi na linie w nienajwygodniejszej pozycji na swiece
ja jak mam myc z lin za takie pieniadze wole sie najac jaka sprzetacz i zarobic wiecej :shock:
na koniec jak dla mnie robienie za mniej jak 5 zeta jest idiotyzmem (pracownik za najprostsze mycie-jakas ladna elewacja w ciagu i w miare czysta gdzie mozna wykrecic tych pare metrow nie powinien dostawac mniej jak 2,5 a optymalnie 3 zl) ludzie na linach musza sie w koncu zaczac szanowac!
takie jest moje zdanie pozdrawiam Wiktor
lesny_83

Re: ceny za mycie

Postprzez dziadek » Nie Cze 22, 2008 10:52 am

W pełni się z Tobą zgadzam ale… takie jest życie. Zawsze znajdzie się jakiś idiota który chce sobie np. dorobić na zeszyty i nie ma rodziny na utrzymaniu. Tacy ludzie „niechcący” kształtują rynek tak samo jak emeryci i renciści którzy już maja dochody i są gotowi za psie pieniądze dorabiać. Tego żadne apele nie zmienią a trudno wymagać, aby pracodawcy sami z siebie podwyższali zarobki „bo tak wypada płacić”. Liczę tylko na to iż w miarę jak będzie się podnosić standard życia w naszym kraju tak i ludzie w końcu będą chcieli więcej zarabiać a problem sam zniknie :-(.
dziadek

Postprzez kafar1984 » Nie Cze 22, 2008 11:13 am

problem by sam zniknął gdyby były jasno określone wymogi co do szkoleń a szkolenia by odbywały sie za taka kaske jak w IRATA . Wtedy po pierwsze ludzki dorabiajace na zeszyty, emeryci i renciści nie mogli by sobie dorabiać za niewolnicze stawki , a ci co by zrobili kursy a zapłacili by za nie kupe kasy chcieli by mieć w miare szybko zwrot z tej inwestycji i wtedy nikt by za 1 zł nie pracował
kafar1984

Postprzez janekg » Nie Cze 22, 2008 12:53 pm

jak dla mnie robienie za mniej jak 5 zeta jest idiotyzmem

za 5zł/m2 toby takie dnióweczki po 1500 wychodziły...nie protestowałbym dostając nawet połowę tego...

czy możesz opisać klarowniej sytuacje z tymi stawkami? Bo jeżeli w taki impelu rzeczywiście sprzątaczki zarabiają 3-6zł za m2 jak piszesz to zmieniam zawód...
janekg

Postprzez kafar1984 » Nie Cze 22, 2008 5:25 pm

jeśli sprzataczki tyle zarabiaja to jak juz to za mycie normalnych otwieranych okien z ramami z obu stron a to troche wiecej czasu zajmuje. Tutaj kilku set metrów w ciagu dnia sprzatkacza nie zrobi
kafar1984

Postprzez lesny_83 » Pon Cze 23, 2008 10:04 am

nie chodzilo mi o dokladne przeliczenie ceny za metr bo nikt za normalne mycie okien tak nie placi ale sprawa wyglada tak ze przy sprawnym myciu zwyklych okien razem z ramami w ok 6 godz mozna zarobic 300 zl a w 8 godz ok 400 zl przy slabych zleceniach kasa nie jest mniejsza za 8 godz niz 200 zl
a na linach z tym bywa roznie - praktycznie nie zdazaja mi sie prace zebym mogl spokojnie w 8 h wykrecac po 4 stowy (moze jestem slaby)
no i jeszcze jedno chodzilo mi o umycie (nie przemycie) gdzie raczej zrobienie tego dokladnie nie oznacze machania dziennie po kilkaset metrow i raczej budynki gdzie sie wchodzi i w ladny zjazd i mozna te metry robic spokojnie w jednym zjezdzie sa raczej w wmniejszosci
a glownie chodzi mi o to ze na rynku jako chyba jedynym ze wszystkich branzy ceny stoja albo nawet spadaja w obecnych czasach nikt nie pojdzie na budowe robic za mniej niz 3 tys a na linach-praca badz co badz niebezpieczna to i owszem wiele osob sie znajdzie
pozrd
lesny_83

Postprzez dziadek » Sob Cze 28, 2008 9:31 pm

kafar1984 napisał(a):problem by sam zniknął gdyby były jasno określone wymogi co do szkoleń a szkolenia by odbywały sie za taka kaske jak w IRATA . Wtedy po pierwsze ludzki dorabiajace na zeszyty, emeryci i renciści nie mogli by sobie dorabiać za niewolnicze stawki ,...

A kto niby by im zabronił ? Praktycznie żadnego fachu nie możesz wykonywać bez odpowiedniego przeszkolenia co JEST ściśle określone w "Prawie Budowlanym" jak i w "Warunkach technicznych...". Czy coś z tego wynika ? coś się zmienia ? (od chyba 64r kiedy to PB zostało juz w miarę dokładnie doszlifowane) ?. Człowieku, żyjesz w POLSCE... Wszelakie Inspekcje Budowlane i SIP'owcy chodzą po budowach nie po to aby cokolwiek sprawdzić ale aby... pieniążki zarobić. Smutne ale prawdziwe.
dziadek

Postprzez Duży » Pon Lip 07, 2008 9:58 pm

Wracając do mycia...nigdy się w to nie bawiłem,moim fachem była raczej antykorozja. Ostatnio zaproponowano mi umycie szklanej elewacji o powierzchni około 60 m2, podzielonej na dwie części (przód i tył budynku). Generalnie trzeba było wykonać cztery zjazdy, do tego budynek był nowy, a szyby całe w syfie po budowie. Ostatecznie wyceniłem robotę na 800zł/netto, licząc że zrobię to w jeden dzień (sam + pracownik dołowy), ewentualnie zahaczając o drugi dzień. Niestety dla Pana X była to zbyt wygórowana cena....rzucam więc pytanie do znawców tematu....ile??? 500, 400...no bo chyba nie mniej????
Pzdr Duży
Duży

Postprzez ratyn » Śro Lip 16, 2008 4:51 pm

Duży z całym szacunkiem, ale mogę powiedzieć że lekko przegiąłeś...
Już tłumaczę, nie wiem jaki dokładnie był budynek, nie wiem jakie punkty do zjazdu, ale 60m2 w czterech zjazdach to 15m2 na zjazd tzn. 1.5metra na 10 metrowy zjazd, a 10 metrowy zjazd (z uwagi na wzrost z reguły robię zjazdy 2metry szerokie) nawet jeśli to odczyszczanie po budowie, nie zajmie mi więcej jak godzina w tym przepinka. Powiedzmy że biorę ok.400pln dla siebie to ile według ciebie powinien dostać dołowy?

Pzdr
ratyn

Postprzez Duży » Śro Lip 16, 2008 8:06 pm

ratyn napisał(a):Duży z całym szacunkiem, ale mogę powiedzieć że lekko przegiąłeś...
Już tłumaczę, nie wiem jaki dokładnie był budynek, nie wiem jakie punkty do zjazdu, ale 60m2 w czterech zjazdach to 15m2 na zjazd tzn. 1.5metra na 10 metrowy zjazd, a 10 metrowy zjazd (z uwagi na wzrost z reguły robię zjazdy 2metry szerokie) nawet jeśli to odczyszczanie po budowie, nie zajmie mi więcej jak godzina w tym przepinka. Powiedzmy że biorę ok.400pln dla siebie to ile według ciebie powinien dostać dołowy?

Pzdr

:)))
Może inaczej, po odliczeniu kosztów, podatku, pracy dołowego(80-100zł) wyszło mi jakieś 180 zł za dniówkę...licząc że powiedziłł bym giościowi że chce za tą robotę 400 zł!!!Szczerze mówiąc nie chciało by mi się z domu wyjść za taką kasę. Dlatego chyba nigdy sie w mycie nie bawiłem:). I niech tak zostanie:)
Pzdr Duży
Duży

Następna

Wróć do Stawki, ceny...

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości