Chcę założyć Polski Związek Alpinistów Przemysłowych

Chcę założyć Polski Związek Alpinistów Przemysłowych

Postprzez Jacek Szyszka » Czw Paź 30, 2008 11:09 pm

Proszę o uwagi, opinie, pomoc, dyskusję. Naprawdę chciał bym to zrobić. Wszelka pomoc i uwagi na ten temat są mile widziane.
Jacek Szyszka

Re: Chcę założyć Polski Związek Alpinisyów Przemysłowych

Postprzez admin » Czw Paź 30, 2008 11:17 pm

Proszę o kontakt na maila, tak żebyśmy się nie dublowali w działaniach:)
admin
Administrator

Postprzez rocks » Sob Lis 01, 2008 12:01 pm

Witam , i od razu taka uwaga lub pytanie. Dlaczego nie taterników przemysłowych ,himalaistów przemysłowych ? Bo andynista przemysłowy lub hindukuszysta przemysłowy to już lekko skomplikowane.Z definicji alpinista to ktoś kto wspina się w alpach. No chyba że jednym z kryteriów przyjęcia do takiego związku byłby wykaz przejść w Alpach . Ludzie , nie bójmy sie nazywać siebie po prostu pracownikami wysokościowymi , to naprawde żaden wstyd . Tak naprawdę wszyscy jesteśmy zwykłymi fizolami ktorzy nabyli pewne umiejętności pomagające w wykonaniu pewnych prac szybciej, skuteczniej .....aczkolwiek nie zawsze lepiej.Pozdrawiam.
rocks

Postprzez Duży » Sob Lis 01, 2008 5:22 pm

Ech, czepiają się co niektórzy tego Alpinizmu przemysłowego.... moim zdaniem się tak przyjeło i już , trudno... Może rzczywiście Dostęp Linowy jest trafniejszym określeniem, mnie wszystko jedno czy mówia ktoś na mnie alpinista czy robol :P
Pzdr Duży
Duży

Postprzez Jacek Szyszka » Pon Lis 03, 2008 10:43 pm

Ja nie jestem wstanie naprawić tego rynku w Polsce, nie chcę w tej chwili tworzyć systemu szkolenia. Chcę na chwilę obecną zażyć związek, stowarzyszenie(mniejsza o nazwę), skupiającą pracowników tej branży. panowie "w kupie siła". Tylko jak weryfikować członków, jak stwierdzić czy się nadają do tej pracy czy nie. Napisze mi koleś, że chce wstąpić do "klubu", "papier" mi nawet wyśle, i co skąd mam wiedzieć czy rzeczywiście coś potrafi. Legitymacje mam drukować ? Za co ? Wirtualnie ? Ok, ale nie jestem informatykiem, nie potrafię strony założyć, itd, itp, mam jakąś koncepcję, i na temat tej koncepcji i pomocy powinniśmy się skupić, a nie na dyskusji jak się powinno szkolić. przyjdzie na to czas.
Jacek Szyszka

Postprzez L1 lukruś » Pon Lis 03, 2008 11:36 pm

ale tego rynku nie da się od tak naprawić

nie zmieni tego żadne stowarzyszenie , kółko wzajemnej adoracji itp.
niestety nie jest nas w sumie zbyt wielu
a stworzenie jakiegoś stowarzyszenia czy związku raczej niczego nie zmieni a będzie raczej kolejną przykrywką do wyrywania kasy od nieświadomych niczego naiwniakach wierzących w to że za 300 do 500 zł przez 2 max 3 dni ktoś z nich zrobi "pełnowartościowych alpinistów przemysłowych " którzy to mając ten upragniony papier wydrukowany podpisany od razu bez sprzętu zaczną zarabiać w h.. kasiory i będą przekozaki .....

żeby to uzdrowić trzeba jasnych i przejrzystych przepisów BHP , określenia kto może a kto nie powinien wykonywać tego zawodu , z przyczyn zdrowotnych i szkoleniowych i takich tam rewolucji w zusie , itd.

a sami możemy stworzyć kolejny związek zbieraczy gałązek

Bo skoro większość środowiska pracuje rolka -shunt ( a czasem 8 i prusik) pali trawe i wali wóde ( czasem i w pracy ) to im nie zależy na iracie czy na innych obostrzeniach jest jak jest i w deche .
... i owoc żywota twojego je ZUS
L1 lukruś

Miejscowość: wawka

Postprzez L1 lukruś » Pon Lis 03, 2008 11:41 pm

nie mówiąc już nic o absurdach z krs i takimi tam

wg KRS zbierając nasiona czy też żazy z drzewostanów stojących to jestem rolnikiem

wycinając drzewa pod autostradę budowlańcem

wycinając drzewo w prywatnym ogrodzie ogrodnikiem

montując reklamy ślusarzem

itd.

i raczej kolejne stowarzyszenie nic z tym nie zrobi
L1 lukruś

Postprzez Duży » Śro Lis 05, 2008 8:05 pm

Związek powinien powstać, ludzie powinni się zrzeszyć i płacić składki. Za te składki w związku pracowali by ludzie którzy musieli by zadbać o tych pracowników, pomóc stanowić prawo w tej dziedzinie, opracować system szkoleń i weryfikacji pracowników i firm, w końcu przeprowadzać szkolenia przy pomocy zrzeszonych centrów szkoleniowych. Dobrze by było aby system opierał się na Iracie. Szkolenia były by jednak międzynarodowe (IRATA) jak i uznawane tylko na terenie kraju (do koloru do wyboru :))
Czy jest w ogóle prawdopodobne aby taki twór miał ręce i nogi??? I do tego sprawnie funkcjonował???
Moim zdaniem tak.

Pozdr Duży
Pzdr Duży
Duży

Postprzez L1 lukruś » Śro Lis 05, 2008 8:25 pm

Duży napisał(a):Związek powinien powstać, ludzie powinni się zrzeszyć i płacić składki. Za te składki w związku pracowali by ludzie którzy musieli by zadbać o tych pracowników, pomóc stanowić prawo w tej dziedzinie, opracować system szkoleń i weryfikacji pracowników i firm, w końcu przeprowadzać szkolenia przy pomocy zrzeszonych centrów szkoleniowych. Dobrze by było aby system opierał się na Iracie. Szkolenia były by jednak międzynarodowe (IRATA) jak i uznawane tylko na terenie kraju (do koloru do wyboru :))
Czy jest w ogóle prawdopodobne aby taki twór miał ręce i nogi??? I do tego sprawnie funkcjonował???
Moim zdaniem tak.

Pozdr Duży

ile osób by płaciło te składki ...

kogo stanowiącego prawo interesuje zdanie fachowców .... ( samozwańców)

i tak dalej ...
...a klient i tak wybierze najtańszą ofertę, bo w d. ma czy koleś wisi na atestowanym sprzęcie czy na samorubie .

Moim zdaniem bez regularnych kontroli i przestrzegania tych przepisów co są ,oraz bez dotkliwych kar dla nieprofesjonalistów to dywagacje na temat czy irata czy inna międzynarodowa norma, czy gminna norma jest tylko laniem wody . Bo skoro te niedoskonałe przepisy są nieprzestrzegane to ostrzejsze też będą zlewane.
Jedyny chyba sposób na tą patologie to niestety chyba musi się wydarzyć jakaś tragedia .
Zobaczcie jak się sytuacja w górnictwie zmieniła po tragedii w Halembie .
Tam też był tzw. rynek zapchany pośrednikami, szytymi normami i zupełnym brakiem BHP.

a przykład z naszego podwórka, ile co roku było roboty z odśnieżaniem dachów przed tragedią z halą w katowicach ??

a tak i patrole straży pożarnej pojawiły się na dachach ( co prawda nie odśnieżać a mierzyć grubość pokrywy ), i nawet niepełnosprawnych, emerytów i innych wywiało do akcji z odśnieżaniem.
L1 lukruś

Postprzez wosi35 » Nie Lis 09, 2008 8:17 pm

Popieram przedmówcę, ale i jestem za stworzeniem takiego związku....tylko by to miało sens powinien się nazywać jak wcześniej wspomniano Polski Związek Pracowników Wysokościowych i regulować przepisy dotyczące prac również na rusztowaniach etc. A użycie technik dostępu linowego powinno być inaczej traktowane. Co za tym idzie powinni znaleźć się instruktorzy. Ale niech to nie będą ludzie tylko z środowiska ratownictwa i wspinaczki. Może wystarczy ustalić pewni reguły i twardo się ich trzymać. Ktoś to w końcu będzie musiał zrobić...
wosi35

Następna

Wróć do Hyde Park

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości