wypadek

Re: wypadek

Postprzez L1 lukruś » Śro Sty 21, 2009 11:39 pm

a one chyba i zeglarskich też nie spełniają

w bielsku jest też fabryka tech -band oni mają takie miększe linki od bezalinu w takiej bardzo sie srebrzącej koszulce .

Porażka, usiłowaliśmy je stosować do wyciągarki przelotowej ale strasznie szybko w porównaniu do innych lin się łachaja no i podczas uzywania po jakimś czasie tydzień max 2 podciagania i opuszczania bardzo się wyszczuplają i rozciągają

kupujesz 100m 10 a po jakims czasie jest 110 -112 9 i to obciazana była tak max 1,5 do 2 KN
... i owoc żywota twojego je ZUS
L1 lukruś

Miejscowość: wawka

Postprzez fen » Czw Sty 22, 2009 2:35 am

tata napisał(a):Koledzy nie wiem o który wypadek się rozchodzi ale w grudniu w wawie spadł chłopak z 5 piętra. 4 lata firma , zjazd na grigri i źle wpięty w przyrząd bez asekury, kręgosłup połamany. I co sądzić o tym świeży się pilnuje a stary spada . Niekiedy zapominamy o wzajemnej kontroli. Dwa dni po tym na mojej robocie młody chłopak wpioł się źle w rolkę , całe szczęście podpięty był w asekure i zaknagowaną rolkę miał, ale ogarnoł go taki strach że dopiero po pół godziny się przepioł. Chłopacy pilnujmy siebie i kolegów nawet jeżeli mają doświadczenie 20 lat pracy. O pomyłkę łatwo

4 lata firma , ale nic nie potrafi, ewentualnie rutyniarz - pajac. Drugi, co nie potrafi rolki wpiac i trzesie dupa. Pewnie pracuje za 5zl/h i trafil prosto z ulicy douczany zjazdu na robocie. Gratulacje dla firmy, ktora zatrudnia takich ludzi, oszczedza tylko nie na tym co trzeba, wkrotce sie o tym przekona.
fen

Postprzez fen » Czw Sty 22, 2009 3:13 am

L1 lukruś napisał(a):a one chyba i zeglarskich też nie spełniają

Tylko co z tego. Bezalin ma taka sprzedaz na rynku rolniczym, ze zadne atesty i normy nie sa im do niczego potrzebne. Rynek prac.wys. czy sportowy jest dla nich niczym i maja go w glebokim powazaniu. Mimo to w czasach gdy nie bylo nic innego liny te spelnialy swoje zalozenia i nikomu wlos z glowy nie spadl, sam przepracowalem na nich dobre 10 lat, moze wiecej i znam ludzi ze stazem przeszlo 30 letnim(a sa tacy kolesie), ktorym te liny pozostaly w uzytkowaniu. Teraz kupowanie tego technologicznie przestarzalego wyrobu najzwyczajniej sie nie oplaca, bo za kilka groszy wiecej mamy mammuta, beala czy tam lanexa. Jesli chodzi o Tech-band to probowalem ich kiedys namowic do wyprodukowania sensownego sznurka ale mieli problem z uzyskaniem odpowiedniej stabilizacji termicznej wlokien i polegli. Kiedys probke zamiast do mnie wyslali do ciebie lukrus (zdaje sie, ze laczy nas w pewnym sensie SW) i musialem jezdzic pod Wawe ja odbierac, oczywiscie probka okazala sie wielkim g. Dalem sobie spokoj i oni zreszta tez.
fen

Postprzez L1 lukruś » Czw Sty 22, 2009 9:05 am

fen napisał(a):
L1 lukruś napisał(a):a one chyba i zeglarskich też nie spełniają

...... Kiedys probke zamiast do mnie wyslali do ciebie lukrus (zdaje sie, ze laczy nas w pewnym sensie SW) i musialem jezdzic pod Wawe ja odbierac, oczywiscie probka okazala sie wielkim g. Dalem sobie spokoj i oni zreszta tez.

dokładnie ;) ale potem udało im się zrobić trochę sztywniejszą i grubszą linę która miała mi zastąpić ulubiony standard zza wielkiej wody czyli 5/8 " ( do pewnej wyciągarki ) ale niestety miękka koszulka się strasznie szybko nadpalała i w końcu skołowałem sobie przelotówke chodzącą w standardzie 10,5 oraz 11 mm

ale te liny są cały czas oferowane mi przez sklepy internetowe jako tania alternatywa ....
L1 lukruś

Postprzez bierut73 » Nie Lut 15, 2009 12:13 pm

Sorki ale napewno na Bramie zachodniej nic się nie wydazyło więc nie wiem skąd masz takie informacje.
moze obok na eqwadorze. Często bywam na bramie na robocie i nawet techniczni nic o tym nie wiedzą. POZDRAWIAM
bierut73

Postprzez L1 lukruś » Pon Lut 16, 2009 7:56 pm

nie to na mieszkaniówce obok było
L1 lukruś

Postprzez surv » Wto Mar 24, 2009 6:38 pm

Co do BHPi i PiPowców. Obecnie prowadzę prace na obiekciku przemysłowym nazwijmy go dosyć hmm.. dużym. Jakie kazdy ma podejście do BHP to wszyscy wiedza. Przychodzimy do biurowca na szkolonko, na środku ściany powieszona gazetka miesięczna z zakładu. A tam zdjęcie faceta który ma lonże związaną z liny - na pewno nie repsznura. Zamiast atestowanej - np Spelgicy Petzla. Obok nazwa firmy, data i adnotacja, że ich wypieprzyli z hukiem na brak ATESTOWANEJ lonży. No dobra, myślimy, że pewnie propaganda. Do czasu jak się dowiedzieliśmy, że WSZĘDZIE są kamery, na monitoringu siedzi w zależności od zmiany 20-30 operatorów i cały czas Ciebie obserwują. Wejdź na drabinę wyższą niż 2,2 metra bez wpinania się karabolami i w 2-3 minuty masz patrol ochrony wraz z BHPowcem. A ja myślałem, że jak mamy sprzęt roboczy to już jest dobrze :shock:
Podziękował za współpracę i życzy poważnych zleceń na sporcie i sprzęcie z wypożyczalni
surv

Postprzez Łysy » Wto Mar 24, 2009 8:23 pm

no to masz ciężko :/ a nawiasem mówiąc Spelgica Petzla to moim zdaniem nieszczęśliwe rozwiązanie
Łysy

Postprzez surv » Wto Mar 24, 2009 8:31 pm

Nie najgorzej aczkolwiek czasem jest to uciążliwe jak facet Ci wpadnie i zakaże używać repsznurów do wiertarki i zabierze Ci przedłużacze do prądu ( :shock: ) bo nie mają przeglądu, przynajmniej mam motywacje do błyskawicznego kupienia chłopakom full zestawów Petzla ;) Ale z linami mam konkretny kwas...
Spelegica ma ręce i nogi przy wychodzeniu czyli współpracy z płaniętą. Inaczej jest lekka grzybnia, trzeba kupić absorbery MGO i zszywane lonże z liny.

Warto dodać, że daty ważności sprzętu ( gwara atest ) sprawdzają nam po 2-3 razy dziennie... to już zakrawa o terror.
Podziękował za współpracę i życzy poważnych zleceń na sporcie i sprzęcie z wypożyczalni
surv

Postprzez L1 lukruś » Wto Mar 24, 2009 10:07 pm

ano to taki urok

po prostu jesteście jego jedyną rozrywką , a tak co ma robić kontrolki na gaśnicach sprawdzać ??

mnie wk... w zeszłym roku sprawdzaniem atestów na rękawicach i goglach , ale i to się udało ogarnąć

do narzędzi fajnie wyglądają tasiemki i te podtrzymywacze protektu , ale są do max 2 kilo więc trzeba je wzmacniać ;) ale są fabryczne i wyglądają w pożo

co do ląży, absorberów i szytych taśm to nie przewalczysz , ew można próbować termoskurczki na węzeł 8 zakładać i pół zderzaka na koniec też w koszulce jak rock master ale jak człek uparty to nie przejdzie
L1 lukruś

PoprzedniaNastępna

Wróć do BHP i Przepisy

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość