Strona główna » Testy sprzętu » Kee Safety - przenośne masy kotwiczące

Kee Safety - przenośne masy kotwiczące

dodane przez: Admin

wielkość tekstu:A | A | A


Na początku tego roku firma Kee Safety zaproponowała nam przetestowanie swojego produktu pod  nazwą WEIGHTANKA + ACCESSANKA. Oczywiście zgodziliśmy się. Niestety pech chciał, iż z wielu powodów (między innymi wraunków pogodowych) nie udało nam się przeprowadzić testów. Warto jednak przeczytać krótką specyfikacje i przeznaczenie w/w produktów. A na nasze osobiste opinie i wrażenia musicie poczekać do przyszłego roku.

 

Kee Anchor®

Systemy asekuracyjne z przenośnymi masami kotwiczącymi

Modułowe systemy zabezpieczające przed upadkami z wysokości oparte o zasadę masy kotwiczącej i przeznaczone do użytku ze środkami ochrony osobistej. Rodzina Kee Anchor® obejmuje produkty WEIGHTANKA, ACCESSANKA i WIREANKA.

Każdy z powyższych produktów został przetestowany w niezależnym laboratorium NEL (National Engineering Laboratory) i opatrzony znakiem CE potwierdzającym spełnienie wymagań dyrektywy PPE (Personal Protective Equipment).

WEIGHTANKA to przenośna masa kotwicząca przeznaczona do użytku na płaskich dachach (maksymalne nachylenie 5 stopni), na których zainstalowanie stałych środków ochrony zbiorowej lub indiwidualnej nie wchodzi w grę. WEIGHTANKA ma formę centralnego pomostu slużącego do wpinania uprzęży bezpieczeństwa i zwiększającego wysokość przylożenia siły powstrzymującej upadek (przez co w razie wypadku masa kotwicząca zostanie przesunięta na mniejszą odleglość).

System WEIGHTANKA spełnia wymagania klasy E wg norm EN 795.

 

 

ACCESSANKA to wyposażenie dodatkowe produktu WEIGHTANKA przeznaczone dla pracowników, którzy muszą opuszczać się z dachu na linach. Prawidłowo zainstalowane odznacza sie bardzo dobra stabilnością - przesunięcia po powierzchni dachu podczas normalnego użytkowania, jak i w razie wypadku po obciążeniu masa do 200 kg (ofiara wypadku i ratownik) sa wykluczone.

 

 

System ACCESSANKA spełnia wymagania klas B EN 795.

Na zakończenie dodam, iż cały system po złożeniu mieści się w aucie typu Kombi - widziałem na własne oczy! Jak tylko dostaniemy zabawkę w nasze ręce, zamieścimy wyniki naszego testu.

Szczegóły znajdziecie na stronie:  KEE SAFETY

W linku obok mozna zobaczyć multimedialną prezentację: KEE SAFETY

Admin

 

drukuj zapisz do PDF poleć artykuł

Wasze komentarze

wszystkich komentarzy: 0 dodaj komentarz

Strona główna

Sklep on-line

Poprzednie Następne
Facebook

Alpin Work
ul. Dyliżansowa 16, 03-136 Warszawa
NIP: 5242714071

tel.: +48 502 188 084
e-mail: portal@alpinwork.pl

  • 20655
  • 197994
  • 18323
  • 17244
  • 169947
  • 14790
Wersja mobilna
Zapytanie
Poleć stronę